TF0040-02-19   9 Komentarzy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Reklamy

9 responses to “TF0040-02-19

Subscribe to comments with RSS.

 1. Co to za książka?

 2. „Informator Motoryzacyjny BOSCH” z 1958r. (oryginał w j. niemieckim z 1956r.) Super lektura !!! :D

 3. Myślałam, że książka jest starsza. Wygląda bardzo solidnie.

 4. Kiedyś drukowano książki bardzo solidnie (nawet takie kieszonkowe wydania). Kartki są zszywane, okładka usztywniona i wzmocniona lakierowanym płótnem. Wszystko wykonane zgodnie ze sztuką introligatorską. Dzisiejsze wydania „klejonych” książek czasami mają luźne kartki już w trakcie pierwszego czytania.

 5. Czy w jakiś sposób jesteś połączony z tą sprawą?

 6. Nie, ale lubię książki, lubię trzymać je w dłoniach i przywiązuję do jakości ich wydania dużą wagę. Nowoczesne rozwiązania typu KINDLE mają jedną zaletę, że mamy ze sobą całą bibliotekę. Ale zdecydowanie wolę tradycyjne papierowe książki.
  Aleno, jestem starszym człowiekiem, rozumiejącym postęp, ale bardzo cenię przedmioty do których powstania włożony został ludzki wysiłek, mistrzowskie umiejętności i doświadczenie. Przedmioty takie mają duszę i „czuje się” ciepło dłoni tych, którzy je stworzyli.
  Serdecznie pozdrawiam, Andrzej.

 7. Rozumiem cię jednak, nie jestem starzym człowiekiem :) Lubię też drukowane książki. Chociaż traktuję książki bardziej jak informacje. Nie zawsze jest elektroniczna wersja nowej książki i może pojawić się za kilka lat.

 8. To, że jestem starszym człowiekiem daje mi możliwość porównywania jakości dawniej i obecnie wykonywanych rzeczy. Dawniej wyrób miał służyć przez wiele lat i to kilku pokoleniom. Dzisiaj z założenia przez kilka lat i przewidziany jest do recyklingu materiałów (biorąc pod uwagę postęp technologiczny założenie słuszne). Jednak wyroby mają chwilową funkcjonalność – nowe cieszą i zachwycają, kilkuletnie swoją funkcjonalnością zaczynają nas ograniczać.
  Pasjonują Ciebie stare techniki fotograficzne – popatrz ile w nich „magii” i Twojego zaangażowania w osiągnięcie końcowego efektu. Używasz sprzętu analogowego projektowanego w połowie ubiegłego stulecia. Przy użyciu nowoczesnego sprzętu i oprogramowania można osiągnąć podobne efekty przy mniejszym wysiłku. Jednak z obrazem uzyskanym tradycyjnymi technikami masz większą więź emocjonalną i świadomość, że posiadłaś umiejętności o których istnieniu inni nie mają pojęcia.
  PS
  Kiedyś zrobiłem takie wpisy, może Ciebie rozbawią:
  https://andrzejphoto.wordpress.com/2011/06/11/magia-fotografii-analogowej/
  https://andrzejphoto.wordpress.com/2011/06/10/fotografia-analogowa-sentymentalny-powrt-do-xx-go-wieku/
  Serdecznie pozdrawiam :)

 9. To prawda. W ogóle lubię stare rzeczy i wolę coś zrobić własnymi rękami niż kupić. Jeśli to możliwe. Więc rozumiem cię.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: