Myśli…   8 Komentarzy

Najpiękniejsze fotografie to te, które najpierw powstają w naszej głowie. Potem sięgamy po aparat fotograficzny, aby je pokazać innym.

***

Fotografia to obraz namalowany przez światło na materiale światłoczułym, widziany oczami naszej duszy  i przefiltrowany przez nasze emocje.

***

Fotografowanie stało się tak  powszechną rozrywką jak sex i taniec.

 Susan Sontag

***

Czyż nie jest rozkoszą swego rodzaju, władać ręką pewną i mocną paletą samych tylko tonów czarnych, szarych i białych i z niej, stopniowaniem tonalnym wydobywać wszelkie efekty barw żywych i bogatych, pieszcząc się i ciesząc plamami bezkolorowymi, w których mimo to jest pełno koloru i słońca ?

Jan Bułhak

***

Tylko przez czerń i biel  dochodzę do celu. Czarno-biała plama wyzwala od niewolniczego naśladowania świata.

Leon Wyczółkowski

Mięta

Posted 28 marca 2011 by andipab in Aforyzmy

8 responses to “Myśli…

Subscribe to comments with RSS.

 1. Myśl o zdjęciu zawsze przed jego zrobieniem i po…Mireczko to jest złota dewiza, fantastycznie to napisałaś, taka wskazówka dla tych którzy lubią pstrykać, … będę o tym pamiętała :)

  Polubienie

 2. troszkę niestylistycznie napisałam nota bene zjadłam kilka słów, byłam zmęczona…tak, Andi pozostawia ślad dlatego musimy fotografie pielęgnować, czas niszczy jeśli jest w niedogodnych warunkach, …….. a, ślad blizny wywołuje pamięć..nawet jeśli wyrzuciliśmy fotografię do śmieci to ona jest i, tak zapisana w naszej pamięci, zostawia ślad ;)

  Polubienie

 3. A ja dorzucę jeszcze jedną myśl………..Myśl o zdjęciu zawsze przed jego zrobieniem i po. Nigdy w trakcie. Sekretem jest czas. Nie musisz działać szybko. Fotografowany model musi zapomnieć o tobie, a gdy już to się stanie musisz działać bardzo szybko Henri Cartier-Bresson

  Polubienie

 4. …chyba masz trochę racji, ale operacja plastyczna usunięcia blizny czy znamienia pozostawia po sobie nowe blizny (mniej widoczne i łatwiejsze do zamaskowania), podobnie po zdjęciu wyrwanym z albumu pozostaje „dziura”, a fotografia wyrzucona do kosza ginie, a wraz z nią ginie cząstka naszych wspomnień, czyli cząstka nas samych….

  Polubienie

 5. to ja, chyba nie ejstem zalogowana ;)

  Polubienie

 6. dokładnie Andi…czas zatrzymany w kadrze…fotografia to między innymi historia, nasza osobista, wszystkich, świata…gdyby nie fotografia nie zobaczylibyśmy przeszłości, rzeczy ważnych…

  powyższe znamię napisałam po przeczytaniu twojej notki, nie wiem czemu takie skojarzenie mi się nasunęło…znamię, blizna jest albo jej nie ma..jeśli jest to jest czymś trwałym ale i nie trwałym z uwagi na człowieka, który może wyeliminować znamię, bliznę poprzez plastykę tak też jest z fotografią która albo jej nie ma i od nas zależy czy będziemy ta fotkę pielęgnować oraz przekazywać z pokolenia na pokolenie odnawiając ją w przypadku zniszczenia poprzez upływ czasu czy wyrzucimy ją do kosza .. także moje skojarzenie blizny lub znamienia jest można rzecz adekwatne do fotografii ;) .. noo tak sądzę ;)

  Polubienie

 7. zatrzymać czas, mieć na zawsze to co kochamy, pragniemy i … zostaje tylko fotografia…

  Polubienie

 8. fotografia jest jak znamię, wciąż ten sam zatrzymany obraz na który czas nie wpływa chyba że ingerencja człowieka aby go zniszczyć, usunąć. /B.Sawicka/ ;)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: